0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gizli Dosyalar | Nisan 09, 2016, 12:06:46 ÖÖ
İşin içinden çıkamadım.

Kramp

• Yeni Üye
  • *
  • 29
İşin içinden çıkamadım.
« : Nisan 09, 2016, 12:06:46 ÖÖ »
Merhabalar öncelikle, şimdi arkadaşlar kafama takılan tarihi bir gizem var ve din alimlerinden tatminkar bir cevap alamayacağımı düşündüğüm için burada paylaşmak istedim. Tarihte hepimiz Hz. Musa'nın denizi yardığını ve israil oğullarını kurtardığını biliyoruz güncel kayıtlardan. Ancak epey bir araştırma yaptım. Hz. Musa dan yadan yaptıklarından hiçbir Mısır yazıtında bahsedilmiyor. Buda şu soruyu sormama neden oluyor. Mısırlılar hemen her şeyi kayıt altına almışlar tabletlere yazmışlar. Ama toplu ölümler oluyor, deniz yarılıyor ve bunu kaleme hiç bir yerde almıyorlar. İlginç değilmi! Yada Hz. Musanın firavunun kardeşi gibi yaşaması, buda hiç bir yerde geçmiyor. Netice olarak incil ve kuran dışında tarih onlardan ve yaşananlardan söz etmiyor. Buda neden diye sorgulamama neden oluyor. İnsanlarda şuan bile bişeyi anlatırken bire beş katma mevcutken. Tarihte abartma bir sanattı, mısır taneıları, yünan tanrıları gibi. Acaba hiç yaşamadımı böyle birisi istemedende olsa bir ışık olarak beynimde belirdi. Benzer atladığım şeylerde olabilir konu ile ilgili. Bilgisi olan veya benzer soruları olan arkadaşlar paylaşım yaparsa belki birbirimize yardımcı oluruz.

İnfinite Madness

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1361
  • Butterfly Effect
Ynt: İşin içinden çıkamadım.
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2016, 04:15:03 ÖS »
Alıntıdır...Sahsıma ait değildir bende biraz araştırdım konuyu kısaca

Soru 1- Mısır yazıtlarında İsrail oğullarından hiç bahsedilir mi?
Cevap : Hayır bahsedilmez. Mısırda yahudi varlığını ortaya koyacak hiçbir kayıt yoktur

Soru 2 - Peki İsrail oğulları o tarihte hiç olmamışlar mı? Bence sorun her kabileyi bile kaydeden ama İsrail Oğullarını kaydetmeyen Mısırlılarda. Kendinden önceki firavunlarının isimlerini bile silen firavun resmi tarihlerinde bunları yazarlar mı? Resmi tarihe -hele hele rezil olduklarında- güven olur mu?
Cevap : Kendinden önceki firavunların isimlerini silmiş firavunlara rağmen mısır tarihi ve firavun isimleri hükümdarlık dönemleri neredeyse eksiksiz biliniyorsa israil kavmiyle ilgili ufakta olsa bir bilgi olması gerekmez mi? Mısırda yahudi varlığı tamamiyle efsanedir tarih bilminde yeri yoktur sadece sözde semavi denen 3 tane uydurma dinin desteksiz iddasıdır
Şeytanın muskası oyunalrın ustası kuru ağaç ve yaprakların uçması

Kramp

• Yeni Üye
  • *
  • 29
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2016, 12:02:33 ÖÖ »
Şu soruyu üç sene önce sorsam. Şu an insanlık tarihinin temellerine kadar gitmişti konu. Sağlık olsun ne yapalım. Biraz araştırmadan sonra hz. Musa'nın , firevunun kardeşi gibi yetiştirilmesi bilgisinin yanlış olduğunu anladım. Hz. Yusuf tu sanırım danışmanıymış ama. Musanın da kayıtlarda geçmemesini mısır döneminin sonuna denk geldiği ve yıkımla sonuçlandığı için belgelenmediğini söylüyorlar. Firevununda cesedi hala denizin dibindeymiş ibreti alem için sanırım.  Bundan emin değilim.

İnfinite Madness

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1361
  • Butterfly Effect
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2016, 11:03:59 ÖÖ »
Denizin dibinden çıkarıldı secde eder bir pozizyonda interntte mevcut bilgiler
İlgili müze : Londra'da British Museum
İlgili video : https://www.youtube.com/watch?v=4212iFkjLhg
Şeytanın muskası oyunalrın ustası kuru ağaç ve yaprakların uçması

deyta

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 535
« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2016, 03:07:02 ÖS »
firavun değil... bildiğin gariban köylü.  fellah..

videodaki ceset denizin dibinden çıkarılmamış.
denize 300 km mesafede  -yani karada- çıkarılmış.

http://www.haber7.com/teknoloji/haber/122648-firavun-cesedi-efsanesi-de-fos-cikti

musa diye bir adam hiç var olmadı.
musa, koç çağının kodlanmış adından başka bir şey değil.

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/cag.htm
“Kendilerini kopyalayabilen hücreleri oluşturan proteinleri meydana getiren amino asit zincirlerini ne tetikledi?